Finał Konkursu ” List do Taty”


96 wzruszających listów napisali uczniowie Vi VI klas szkół podstawowych w ramach konkursu " List do Taty", zorganizowanego przez  Biuro senatora Piotra Florka. " Kiedy je czytałem, wzruszyłem się do łez" - mówił polityk.

- Mój tata zmarł, kiedy miałam cztery lata. Chciałabym się z nim spotkać bardzo, ale to bardzo-mówiła Marianna Włoszczyńska, zwyciężczyni konkursu " List do Taty" dla uczniów V i VI klas szkół podstawowych, który w Poznaniu zorganizował senator PO Piotr Florek. " Myślę, że On tam na górze widzi, że napisałam ten list. I tak, jak moja mama, wzruszył się"- dodaje.

Pomysł na konkurs zrodził się w 2011 r. w senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. W tym roku zorganizowało go 34 senatorów. Zwycięzcy spotkają się w październiku w senacie, gdzie zostanie wyłoniony najpiękniejszy i najbardziej wzruszajacy list. Dużo mówi się o mamach, ale rola ojca jest również bardzo ważna. Wszyscy byliśmy bardzo ciekawi, co dzieci mogą napisać do ojców-mówił senator. Podkreślił, że konkurs może być pouczjący dla rodzin i szkół. Dzięki niemu możemy poznać o czym marzą dzieci, co jest dla nich ważne, jak postrzegaja swój dom.

Oprócz listu Marianny, jury spośród 96 listów, przyznało jeszcze 3 dodatkowe wyróżnienia. Oprócz opisywanych historii, oceniane były również styl i język. - Jury nie miało łatwego zadania-podkreślił Senator Florek. Kiedy czytałem te listy, wzruszyłem się do łez. Były tak piękne i osobiste.

tu znajdziesz wiecej: 

http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/krpps/konkurs-list-do-ojca-list-do-taty-iv-edycja/